Gdzie kupować kleje na budowę

Kupowanie kleju zazwyczaj nie jest trudnym zadaniem i na pewno każdy jest w stanie się o tym przekonać samodzielnie, z pozoru wystarczy wejść do sklepu budowlanego i poprosić sprzedawcę o klej tłumacząc mu czego potrzebujemy. Jednak problem dopiero pojawia się jak na przykład szukamy czegoś, czego nie jesteśmy w stanie otrzymać w naszej okolicy, a zależy nam na jak najwyższej jakości kleju w sensownej cenie, a jak wiadomo jeśli w jednej mniejszej miejscowości jest sklep nie mający konkurencji, to jest w stanie narzucić sobie większe ceny. Nie jest to wielki problem również w przypadku zakupów jednego opakowania, ponieważ zapłacimy może 5 złotych więcej, jednak jeśli planujemy budowę nowego budynku, będziemy takie elementy kupować nie na opakowania, tylko na kartony i zaoszczędzona cena na zakupach, może dojść do poziomu kilkuset złotych. Dlatego w takich sytuacjach, warto zamawiać kleje w renomowanych sklepach internetowych. Doskonałym przykładem takiego sklepu jest firma Soudal, która zajmuje się chemią budowlaną.

Sklep możemy chociażby szukając po takiej frazie jak klej Soudal i bez problemu znajdziemy całe mnóstwo wyników. Jeśli potrzebujemy potwierdzenia, że nasz wybór jest słuszny, wystarczy znaleźć kilka opinii od osób składających wcześniej zamówienia i bez dwóch zdań, będziemy w stanie znaleźć tego typu rekomendacje od innych osób. Szukać możemy chociażby w katalogach stron internetowych, lub przykładowo na forach dyskusyjnych.

Skoro już wiemy gdzie kupować hurtowe ilości, teraz powinniśmy zastanowić się co chcemy kupować, tak by nie doszło do sytuacji w której kupimy kilka kartonów złego kleju i będziemy musieli je odsyłać, ponieważ jest to dla nas strata pieniędzy i przede wszystkim czasu.

Najczęściej stosowane kleje, to chociażby klej poliuretanowy, czyli bardzo wytrzymały i wodoodporny specyfik, przeważnie możemy go używać go klejenia wszystkich elementów w domu podczas remontów. Doskonale nadaje się do płytek, które w łazienkach i kuchniach przecież mają cały czas styczność z wilgocią.

Mniej przydatny klej polimerowy raczej przyda nam się do uszczelnienia niektórych elementów, ponieważ nie jest on bardzo mocny i wytrzymały, za to nie wsiąka w strukturę materiałów, dlatego nadaje się do lekkich elementów drewnianych i papierowych. Po zaschnięciu jest raczej gumowy i nie twardnieje do końca.

Ostatnim i bardzo popularnym jest błyskawiczny klej cyjanoakrylowy, potocznie zazwyczaj nazywany kropelką. Podczas budowy raczej nie przyda się zbyt często, jednak jeśli chodzi o kwestie remontów i elementów które zmuszeni jesteśmy naprawić, to jest niezastąpiony. W ciągu 15 minut bardzo mocno twardnieje i łączy ze sobą elementy. Zazwyczaj znajduje się w bardzo niewielkich tubkach, które są jednorazowe, ponieważ po zakręceniu zakrętki i odłożeniu kleju na 24 godziny, są nikłe szanse, że uda nam się go odkręcić. Klej jest stosunkowo bardzo tani, więc warto zamawiać od razu kilka paczek, nawet jeśli przez pewien okres będą leżeć w naszym składziku.

Dodaj komentarz