Jakie kleje mogą się nam przydać i do czego

Jakie kleje mogą się nam przydać i do czego?

Polecamy: Klej Soudal

Stojąc w sklepach chemicznych i budowlanych, bardzo często zastanawiamy się, co oznaczają nazwy na etykietach i do czego ten produkt będzie nam potrzebny. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu nie da się wiedzieć wszystkiego i być specjalistom dosłownie w każdej dziedzinie życia. Ogromny problem z wyborem, może pojawić się na przykład w przypadku poszukiwań odpowiedniego dla nas kleju, ponieważ różnych rodzai jest mnóstwo, każdy nosi zupełnie inną nazwę, różnią się od siebie ceną, przeznaczeniem i nawet wielkością opakowań. Każdy chociaż raz na pewno próbował coś skleić klejem o innym przeznaczeniu i na pewno wiemy, jak zazwyczaj kończyły się podobne próby.

klej soudal

Jeśli korzystamy ze sklepów stacjonarnych, nie ma większego problemu z poproszeniem pracownika o pomoc w wyborze. Są to w końcu specjaliści, którzy wielokrotnie rozmawiają ze swoimi klientami mającymi już doświadczenie i jeśli powiemy dokładnie do jakich celów jest nam dany klej potrzebny, to będą w stanie dokładnie nam polecić któryś z produktów. Jednak jeśli korzystamy ze sklepu internetowego, powinniśmy mniej więcej wiedzieć czego szukamy, tak by samodzielnie móc wybrać. Warto wtedy korzystać ze sklepów posiadających szeroki asortyment, z którego będziemy mogli wybrać sobie produkt, na którym nam zależy, lub porównać go z zupełnie innymi. Jeśli wpiszemy klej Soudal, naszym oczom ukażę się bardzo duży sklep z tego typu sprzętem, który posiada bardzo dużą ilość rekomendacji od klientów korzystających już wcześniej z usług.

Sklep już w takim razie mamy znaleziony, jednak teraz warto określić trochę dokładniej czego szukamy, dlatego zastanówmy się, co oferują nam poszczególne substancje.

W pierwszej kolejności klej polimerowy, czyli jeden z bardzo popularnych klejów uniwersalnych. Zazwyczaj stosowany jest do papieru i drewna, czyli do rzeczy które są w stanie wchłaniać kleje do swojej struktury, ten jest po prostu zbyt gęsty na to. Jednak Taki klej uniwersalny nie należy do najmocniejszych, posiada dość gumową konsystencje, więc musimy używać go w dużej ilości i raczej nie należy do najbardziej wytrzymałych. Dodatkowo schnie stosunkowo długo.

Kolejnym bardzo popularnym modelem kleju, jest chociażby klej poliuretanowy, który należy do rodziny bardzo wytrzymałych i wodoodpornych, stosowany najczęściej w przypadku remontów mieszkań w miejscach, gdzie elementy narażone są na działanie wody i wilgoci. Doskonale sprawdza się w łazienkach i kuchniach.

Klej cyjanoakrylowy, bez dwóch zdań najbardziej popularny z wszystkich wymienionych, ponieważ możemy go nabyć nawet w każdym kiosku. Jest to błyskawiczny klej dosłownie do wszystkiego, więc w ciągu 15 minut, możemy połączyć ze sobą dwa urwane, lub połamane elementy. Dodatkowo jest bardzo twardy, trwały i tani. Niestety jednak wsiąka w niektóre materiały, więc nie nadaje się do drewnianych mebli, a dodatkowo po kontakcie ze skórą, należy szybko pozbyć się go pod wodą, nie dotykając w drodze do źródła zupełnie niczego, ponieważ może się to fatalnie skończyć.

Dodaj komentarz