Klej montażowy i bezpieczeństwo używania

Klej montażowy i bezpieczeństwo używania

Jeśli planujesz używać klej montażowy, musisz pamiętać o zasadach BHP. Każda czynność wykonywana przez nas codziennie, musi być wykonywana z rozwagą tak by nic nam się nie stało. Często nawet sobie nie zdajemy sprawy, z której strony może pojawić się dla nas zagrożenie. Doskonałym przykładem mogą okazać się remonty i prace w których nie używamy żadnego ostrego przedmiotu, a jednak czasami zdarzają się wypadki, które zagrażają naszemu życiu, lub nawet zdrowiu. Czasami skutki złej pracy, widać dopiero po kilku latach, gdy na przykład zaczynamy odczuwać dyskomfort.

Środki bezpieczeństwa z używaniem kleju montażowego

Na pewno jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że podczas pracy z klejami należy zachować wszystkie środki bezpieczeństwa. Po pierwsze, przy wielu klejach nie powinniśmy zapominać o masce, tak by nie wdychać zapachu, który może być bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia i odczujemy to bardzo szybko. Większość produktów jak klej montażowy, wytwarza bardzo charakterystyczny i niezbyt przyjemny zapach. Od długotrwałego wdychania, może dojść do sytuacji w której rozboli nas głowa, będzie nam się kręcić w głowie, możemy poczuć mdłości. Dlatego jeśli będziemy mieć długo kontakt, zalecana jest praca w masce. Większość osób pewnie stwierdzi, że z klejami błyskawicznymi zazwyczaj mamy do czynienia jedynie przez kilka, do kilkunastu minut. Jednak nie wolno zapominać, że są to kleje stosowane w modelarstwie i osoby pasjonujące się tym zadaniem, często mają długotrwały kontakt z tym klejem, dlatego podczas pracy warto zadbać również o dobrą cyrkulację powietrza. Jeśli klej będzie miał kontakt ze skórą, lepiej niczego nie dotykać zabrudzonym elementem ponieważ od razu się do niego przykleimy, dodatkowo może podrażniać i uczulać naszą skórę, dlatego zalecane jest również stosowanie jednorazowych rękawiczek.

Klej polimerowy

Takie kleje jak na przykład polimerowy, czyli popularny uniwersalny, nie są specjalnie groźne ponieważ nie wchodzą w agresywną reakcje ze skórą, również nie schną bardzo szybko i łatwo jest je zmyć. Nie posiadają również żadnego zapachu, więc nie musimy skupiać się specjalnie nad zabezpieczeniem swojej skóry i układu oddechowego.

Warto zastanowić się również nad takim produktem jak klej poliuretanowy, ponieważ jest to najczęściej stosowany produkt podczas remontów i budowy, chociażby dlatego, że jest bardzo wytrzymały, twardy i wodoodporny. Może być szkodliwy w przypadku wdychania jego zapachu, dlatego lepiej pracować z masce i warto od razu usuwać go ze skóry, ponieważ po stwardnieniu może stać się problematyczny. Na szczęście w dużych sklepach z chemią budowlaną, możemy znaleźć jego wersje również dla alergików, co warto określić od razu z osobami które będą wykonywać dla nas wszystkie usługi w naszym domu.

Klej soudal

Warto takie kleje kupować w zaufanych i dużych sklepach, które znajdziemy chociażby pod hasłem klej Soudal, jest to sklep w którym znajdziemy bardzo szeroki asortyment i bez dwóch zdań cała transakcja również przebiegnie sprawnie i bardzo pozytywnie. Jeśli będziemy mieli jakieś pytania lub wątpliwości, możemy skontaktować się z profesjonalistami, którzy nam pomogą wszystko dobrać.

Polecany produkt: Klej montażowy Soudal

Dodaj komentarz