Kleje przy remoncie

Remont naszego mieszkania, nie zawsze oznacza zakup każdego elementu nowego, po co mamy coś zmieniać co na przykład nam się podoba, a posiadamy możliwość odnowienia tego i naprawienia. Jeśli mamy tylko taką możliwość, warto z niej skorzystać, ponieważ bardzo mocno odświeżymy wygląd naszej kuchni, a dodatkowo będziemy mogli się cieszyć bardzo dużymi oszczędnościami. Do takich operacji, na pewno będziemy potrzebowali kilku elementów naprawczych i chyba podstawowym narzędziem będzie klej, który posłuży nam do połączenia uszkodzonych elementów i papier ścierny, którym pozbędziemy się nadmiaru nałożonego kleju na dany element.

Jak wybrać dobry produkt ?

Jednak musimy jeszcze wybrać dobry klej do naszych potrzeb, ponieważ każdy posiada zupełnie inne właściwości łączące, chociażby weźmy na przykład taki model jak klej cyjanoakrylowy, czyli bardzo popularny na rynku klej błyskawiczny, który często znajduje się w bardzo dużej ilości domów. Pakowany jest w bardzo niewielkie opakowania, które często wystarczą nam na jedno użycie. Jest to zaplanowane działanie, ponieważ klej po kontakcie z powietrzem od razu twardnieje i to bardzo mocno, więc prawdopodobnie jeśli zakręcimy zakrętkę, to już na następny dzień, nie będziemy w stanie jej odkręcić. Sam klej cyjanoakrylowy twardnieje dosłownie w ciągu 15 minut, jednak pełną twardość osiąga po ustalonych 24 godzinach. Dzięki niemu możemy połączyć każdy plastikowy, lub śliski element, który wykonany jest z materiału nie wchłanialnego. Cena takiej niewielkiej tubki kleju to granica maksymalnie 2 złotych, więc sam klej nie należy do drogich.

Jeśli jednak zmuszeni jesteśmy łączyć ze sobą na przykład kawałki drewna, będziemy mieli trochę większy problem, ponieważ drewno lubi wchłaniać wszystkie podobne substancje, więc warto korzystać w takiej sytuacji z takich produktów jak klej polimerowy. Bardzo często spotykany jest jako klej uniwersalny, więc każdy praktycznie posiadał go w domu chociaż przez chwilę. Klej bardzo długo schnie i musi być wykonany przez bardzo dobrych producentów, ponieważ tańsze zamienniki bardzo często bywają bardzo nieskuteczne i słabe.

Podczas remontu mieszkania jednak nie obejdzie się bez wymiany niektórych elementów, których po prostu nie da się naprawić. Najlepszym przykładem takiej rzeczy, są płytki w kuchni, lub łazience. Jeśli użyjemy słabego materiału, może dojść do sytuacji w której płytki zaczną odchodzić i zacznie dostawać się pod nie wilgoć. Dlatego warto wykorzystać do takiej operacji klej poliuretanowy, który jest w stu procentach odporny na wilgoć i po zaschnięciu bez problemu utrzyma nawet najcięższe płytki.

Gdzie kupić dobry klej ?

Podczas remontów najlepiej zamawiać kleje przez internet, ponieważ będziemy raczej to robić w bardzo dużych ilościach, więc internetowo możemy otrzymać dużo lepsze ceny. Dobry sklep znajdziemy pod hasłem klej Soudal, ponieważ jest to firma która od wielu lat zajmuje się sprzedażą tego typu produktów, więc po pierwsze doskonale zna się na swoim asortymencie, a po drugie wie jak przeprowadzą transakcje, by były najwyższej jakości.

Dodaj komentarz