Kleje wykorzystywane w domu – jak dobierać?

Dobór odpowiednio kleju do naszych potrzeb, wcale nie jest taki prosty jak to może się nam wydawać. Wystarczy spojrzeć na półki, gdy tylko wejdziemy do sklepu oferującego nam tego typu produkty, problem w wyborze to nic strasznego, w końcu nie musimy znać się dosłownie na wszystkim, a rodzaje klejów to bardzo obszerna kategoria. Oczywiście jeśli korzystamy z renomowanych placówek, zawsze możemy poprosić obsługę o pomoc w wyborze i jeśli przedstawimy im nasze potrzeby, bez dwóch zdań dobiorą dla nas doskonały produkt i jeszcze będą w stanie wytłumaczyć, dlaczego jest to wybór doskonały akurat dla nas.

Jak dobrać dobry klej?

Ale jak znaleźć taki sklep? Tak na prawdę wystarczy wpisać tylko w wyszukiwarkę kej Soudal i zobaczyć jakie sklep ma opinie wśród wszystkich innych klientów. Rekomendacje są praktycznie najważniejsze, ponieważ za ich pośrednictwem, jesteśmy w stanie zweryfikować czy poprzedni kupujący mieli jakieś problemy i czy transakcje przebiegła pozytywnie. Jednak warto również mieć do tego zdrowe podejście, ponieważ klienci sami w sobie nie zawsze również podchodzą do sklepu poprawnie i częściej wracają zostawić opinie negatywną, a jeśli są zadowoleni, to rzadko zostawiają swoje komentarze.

Skoro wybraliśmy już placówkę, która jest godna polecenia i decydujemy się na sklep internetowy a nie stacjonarny, w którym od razu ktoś byłby w stanie do nas podejść i zapytać czy w czymś pomóc, warto jest mniej więcej wiedzieć jakie są rodzaje klejów i czym one dokładnie się od siebie różnią.

Jednym z bardzo popularnych klejów, jest klej cyjanoakrylowy. Nazwa może zbyt dużo nam nic nie powie, jeśli nie jesteśmy fachowcami w tej dziedzinie i się nią nigdy nie interesowaliśmy, jednak jeśli zobaczymy opakowanie i niewielką tubkę, na pewno od razu będziemy wiedzieć do czego jest ten klej najlepszy, ponieważ jest to bardzo popularny błyskawiczny klej, używany najczęściej do klejenia plastikowych elementów. Doskonale sprawdza się na powierzchniach śliskich, ponieważ w drewno i tym podobne strukturalnie elementy będzie niestety wsiąkał. Używany też często w modelarstwie.

Klej polimerowy – czy warto go używać?

Kolejną ciekawą propozycją jest klej polimerowy, który potocznie zwany jest klejem uniwersalnym. Doskonale sprawdza się w przypadku próby klejenia drewna, ponieważ nie wsiąka w strukturę materiału, więc sprawdzi się również w przypadku papierowych elementów. Jednak warto wybrać sprawdzony klej, ponieważ tanie zamienniki często są bardzo słabej jakości. Klej niestety dość długo zastyga, więc musimy trochę poczekać podczas jego użycia i często nie twardnieje on tak mocno jak inne modele, więc raczej ciężkiej rzeczy za jego pośrednictwem nie przykleimy.

Klej polimerowy możemy kupić w sklepie http://e-budowlany.eu

W przypadku potrzeby klejów wodoodpornych, doskonałym wyborem będzie klej poliuretanowy. Stosowany jest często w budowlance i podczas remontów, ponieważ doskonale jest w stanie utrzymać ciężkie elementy jak płytki ceramiczne i jest wodoodporny, a w takim pomieszczeniu jak łazienka i kuchnia to bardzo ważne, ponieważ chyba nikt nie chce by doszło do sytuacji w której od wilgoci zaczną mu odchodzić, lub odpadać płytki.

Dodaj komentarz